Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dziś, tj. 15 listopada, rusza akcja „zima”. Planowane, ryczałtowe koszty brutto w tym sezonie wyniosą ponad 2 mln złotych

Data publikacji: 2013-11-15, Data modyfikacji: 2013-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Zimowe utrzymanie obejmie główne ciągi komunikacyjne, trasy łączące dzielnice, a także ulice na poszczególnych osiedlach. Podobnie jak w sezonie 2012/2013, zimowym utrzymaniem dróg na przełomie roku 2013 i 2014 zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o., które w konsorcjum z firmą inżynieryjno - drogową „Drogtom” Sp. z o.o., w drodze przetargu, wybrane zostało przez Miejski Zarząd Dróg do wykonywania tego zadania.

 

„Akcja Zima” potrwa jak co roku, cztery miesiące, czyli do 15 marca 2014 r. Jednak jeszcze przez miesiąc od jej zakończenia (do 15 kwietnia) PGK „Saniko” pozostawać będzie w gotowości, by w razie konieczności na wezwanie Miejskiego Zarządu Dróg wyruszyć na ulice. Przedsiębiorstwo, jak co roku, do wykorzystania przy odśnieżaniu ulic przygotowało tradycyjne pługi odśnieżne montowane na podwoziach samochodów ciężarowych. Spółka w chwili obecnej posiada siedem tego rodzaju urządzeń. Saniko wykorzystuje także 4 piaskarko – solarki typu ECO i ECOS oraz polewaczko - solarkę Combi Soliq. W przypadku wyjątkowo obfitych opadów śniegu dodatkowo uruchamiane są dwa pojazdy z pługami. Każdy z pojazdów uczestniczących w akcji wyposażony jest w system X-Track GPS, pozwalający kontrolować ich prace. Dzięki temu dyspozytor może szybciej i sprawniej reagować na sygnały o zmieniającej się bardzo często w okresie zimy sytuacji na ulicach miasta, posyłając pracujący sprzęt w rejony najbardziej narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto wszystkie pojazdy wyposażone są także w system łączności radiowej, dzięki któremu kierowcy pozostają w stałej łączności z bazą spółki. Warto podkreślić, że nad sprawnym przebiegiem „Akcji Zima”, przez całą dobę czuwa w PGK „Saniko” około 20 osób. Łącznie, tj. wraz z firmą inżynieryjno - drogową „Drogtom” drogowcy będą mieli do dyspozycji 10 pługo-solarek, 10 pługów, 2 równiarki, 2 pługo-piaskarki, 1 odśnieżarkę mechaniczną i 1 odśnieżarkę samojezdną. Planowane, ryczałtowe koszty brutto zimowego utrzymania ulic w sezonie 2013/2014 wyniosą 2 253 954 zł, natomiast łączna, zaproponowana w przetargu kwota, za jaką „Saniko” i „DROGTOM” będą dbały o zimowe utrzymanie szlaków komunikacyjnych w naszym mieście w latach 2012 – 2015, wynosi 6 740 970, 36 zł.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włocławski

    Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

    Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola