Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ADAMED SmartUP: ucz się i wygrywaj

Data publikacji: 2016-12-02, Data modyfikacji: 2016-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
ADAMED SmartUP: ucz się i wygrywaj

Naukowy survival pod postacią gry tekstowej to pierwsze zadanie, które czeka na nastolatków w rekrutacji do 3. edycji programu ADAMED SmartUP. Wcielając się w rolę astronauty na jednym z księżyców Jowisza, każdy uczestnik programu musi wykazać się nie lada wiedzą i pomysłowością, aby wydostać się z pułapki. Na tych, którzy najlepiej poradzą sobie z tą misją czekają wyjątkowe nagrody – obóz naukowy i stypendium marzeń.

Na internetowe gry edukacyjne przygotowywane przez zespół ADAMED SmartUP czeka tysiące nastolatków. W 3. edycji programu wszyscy zarejestrowani uczestnicy przenoszą się na Ganimedes, jeden z księżyców Jowisza. To tam odbywa się misja Horizon, a bohater – jedyny ocalały członek załogi – zaczyna zmagania o przetrwanie na pustkowiach Ganimedesa i podejmuje próbę ucieczki do domu statkiem Endeavour II.

Na śmiałków czeka wiele wyzwań, w których myślenie out of the box trzeba połączyć z wiedzą z zakresu biologii, chemii i fizyki. Zadanie utrudnia sabotaż wywołany dodatkowymi zabezpieczeniami. Sprawę komplikują również działania Departamentu Obrony oraz tajemnicze znalezisko.

Gra przygotowana w tegorocznej edycji ADAMED SmartUP ma popularny format gier tekstowych. Z jednej strony stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe umożliwiają udział w programie osobom posiadającym komputery starszej generacji, a z drugiej – takie przedstawienie fabuły pobudza nastoletnią wyobraźnię i pozwala każdemu na własne wczucie się w sytuację swojego bohatera na Ganimedesie – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Na wynik wpływa szybkość odpowiedzi, umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce oraz interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązania problemu.

Najlepsi gracze będą mieli szanse zakwalifikować się na wyjątkowy letni obóz naukowy, który organizuje Fundacja Grupy Adamed. Tam, przez dwa tygodnie, wspólnie z wybitnymi uczonymi z Polski i Europy, młodzi ludzie będą zgłębiać tajemnice nauk ścisłych i przyrodniczych. Najlepsza dziesiątka otrzyma natomiast unikalną na polskiej mapie edukacji, 10-miesięczną opiekę – a z doświadczenia dotychczasowych edycji programu wynika, że często jest to pierwszy krok do studiów na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą oraz do rozpoczęcia niesamowitej kariery naukowej.

Tegoroczna gra na Ganimedesie będzie trwać do 16 stycznia 2017 roku. W każdej chwili zarejestrować mogą się nowi uczestnicy – wystarczy wejść na platformę www.adamedsmartup.pl i wypełnić formularz. W dotychczasowych dwóch edycjach programu ADAMED SmartUP wzięło udział prawie 9 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych, a sam program patronatem objęło wiele jednostek naukowych i uniwersytetów.

***

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

, Źródło artykułu: Grupa Adamed
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola