Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będą nowe miejsca pracy. Kolejne firmy inwestują we Włocławku

Data publikacji: 2014-02-13, Data modyfikacji: 2014-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego się rozrasta. Inwestowaniem tam zainteresowanych jest już sześć firm. Z kolejnymi włocławski ratusz prowadzi rozmowy. To oznacza nowe miejsca pracy dla włocławian. Nie brakuje także inwestorów na terenach należących do ANWILU S.A i w jego sąsiedztwie. Clariter – izraelska firma, działająca w branży gospodarki odpadami, planuje we Włocławku wybudować zakład przetwarzający odpady z tworzyw na paliwa płynne.

 

Firma szykuje się właśnie do inwestycji we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego. Podpisała już umowę dzierżawy trzech hektarów w strefie, a teraz uzyskała zezwolenie na budowę. Nie jest zresztą wykluczone, że w przyszłości Clariter zlokalizuje w naszym mieście zakład badawczo-naukowy. Największym inwestorem we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego jest firma Wika, która w lipcu ma zakończyć budowę fabryki. Hale zakładu stoją już pod dachem. Przypomnijmy, że będzie to już druga fabryka tej firmy. W dotychczasowej, przy ul. Łęgskiej, produkowane są urządzenia do mechanicznego pomiaru ciśnienia z wykorzystaniem mosiądzu. W nowej fabryce powstawać będą manometry ze stali nierdzewnej. To oznacza rozszerzenie produkcji, a więc nowe miejsca pracy – dla 300, a docelowo nawet 400 osób. Koszty związane z powstaniem nowego zakładu szacowane są na 80 milionów złotych. Także poza strefą nie brakuje inwestorów. I tak np. w sąsiedztwie zakładu ANWIL S.A. - pomiędzy torami kolejowymi a drogą krajową numer 1, zainwestowały kolejne dwie firmy. Intra postawiła tam magazyny do polichlorku winylu, a Budizol buduje zakład betonów sprężonych. 50 osób znajdzie z kolei zatrudnienie w nowej fabryce, którą stawia międzynarodowy koncern Solvay. Przypomnijmy, że firma prowadzi inwestycje na terenie ANWILU S.A. – buduje tam zakład do produkcji krzemionki. We Włocławku ma powstawać rocznie 85 tysięcy ton tego surowca, wykorzystywanego do produkcji opon. Zakończenie inwestycji, wartej 75 milionów euro, planowane jest na drugą połowę bieżącego roku. Trwają także rozmowy z hinduskim kooperantem firmy Solvay, który również jest zainteresowany inwestowaniem w naszym mieście.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola