Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cartoon Network wraz z Jakubem Błaszczykowskim w kampanii społecznej zachęcają: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Data publikacji: 2017-04-05, Data modyfikacji: 2017-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Cartoon Network wraz z Jakubem Błaszczykowskim w kampanii społecznej zachęcają: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Startuje trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej, organizowanej przez Cartoon Network pt „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Twarzą akcji został reprezentant Polski w piłce nożnej - Jakub Błaszczykowski, który propaguje koleżeńskie zachowania i zachęca dzieci do gry fair play. Kampania pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, ma pomóc najmłodszym, nauczycielom i rodzicom radzić sobie z problemem dokuczania.

Coraz więcej dzieci doświadcza dokuczania w szkole i poza nią. Wtedy najmłodsi szukają pomocy w różnych miejscach, m.in. dzwoniąc na numer Telefonu Zaufania dla Młodzieży i Dzieci 116 111. W 2016 roku, spośród 116 tys. połączeń, właśnie tego problemu dotyczyła co dziewiąta rozmowa.

– Dzieci najczęściej zgłaszały nam sytuacje związane z obgadywaniem, przezywaniem, wyśmiewaniem, czy izolowaniem z grupy. Do dokuczania może dochodzić nie tylko w klasie i szkole, ale także po zajęciach lekcyjnych. – wyjaśnia Lucyna Kicińska, koordynatorka Programu Pomocy Telefonicznej z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), będącej partnerem kampanii organizowanej przez Cartoon Network. – Nie ma też jednej odpowiedzi na pytanie, z jakiego powodu dzieci dokuczają. Może dziać się tak, ponieważ dziecko nie zna innego sposobu na rozładowanie, czy odreagowanie emocji: złości, stresu, czy np. zazdrości – dodaje Lucyna Kicińska.

Piłkarz Jakub Błaszczykowski został twarzą tegorocznej edycji kampanii. – Dokuczanie to poważny, powszechny problem. Bardzo ważne, by od początku uczyć dzieci gry fair play i ogromną rolę odgrywamy tutaj my, rodzice. To z domu dzieci wynoszą najważniejsze wzorce, dlatego tak ważne jest, abyśmy nauczyli ich wrażliwości na krzywdę innych. „Bądź kumplem, nie dokuczaj” to akcja, która nie tylko propaguje koleżeńskie zachowania, ale też podpowiada dzieciom i dorosłym, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy – podkreśla reprezentant Polski.

Jak co roku, na specjalnej stronie internetowej rodzice i dzieci mogą znaleźć ciekawe nowe materiały i filmy przygotowane przez ekspertów, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania. Dla nauczycieli także przygotowano nowości – oprócz scenariuszy lekcji dla klas I-III i IV-VI, czeka na nich opracowany przez psychologów poradnik: „Jak reagować na dokuczanie w klasie” oraz propozycje całorocznych zabaw wspierających koleżeńskie zachowania.

Cartoon Network ogłasza w ramach kampanii konkurs dla klas szkół podstawowych pt.:„Bądź kumplem”. Zadanie polega na przygotowaniu pod kierownictwem nauczyciela ciekawej pracy zbiorowej, która będzie przedstawiała koleżeńskie zachowania wśród uczniów. Do wygrania m.in. koszulki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, tablica interaktywna i plecaki. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie kampanii. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2017.

Wszystkie dzieci, które są ofiarami dokuczania, mogą szukać pomocy, dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Młodzieży i Dzieci 116 111. Codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. Najmłodsi mogą również skorzystać z pomocy online. Z kolei opiekunowie i rodzice dzieci, mogą kontaktować się z Telefonem dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100. Oba numery prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Akcja „Bądź kumplem nie dokuczaj” będzie wsparta ogólnopolską kampanią oraz działaniami w mediach społecznościowych. w sieci kin Cinema City, Multikino, w wybranych kanałach platformy nc+, a także na antenie Cartoon Network i w internecie emitowany będzie spot z udziałem Jakuba Błaszczykowskiego.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Turner Broadcasting System, Autor zdjęć: Turner Broadcasting System
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola