Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Seniora we Włocławku

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają na „Dzień Seniora”, który odbędzie się 26 października we Włocławku.

Akcję pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. Partnerami wydarzenia jest policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Naszym celem jest uaktywnienie seniorów i przybliżenie im tematyki ubezpieczeń społecznych oraz informowanie o przysługujących im świadczeniach. Chcemy również ustrzec osoby starsze przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy.

W tym roku przygotowujemy stanowiska informacyjne, na których zainteresowani będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji. Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje i występy artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 26 października w godzinach 10:00 - 13.00 na Uniwersytet Trzeciego Wieku, ul. Nowowiejskiego 25 we Włocławku (aula) – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim.

W programie:
10:00 – powitanie seniorów i przedstawienie motywu i celu wydarzenia
10:10 – 10:30 – Wykład funkcjonariuszy z KM Policji we Włocławku pt. „Aktywny Senior to Bezpieczny Senior”.
10:30 – 11:00 – Wykład Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenckich we Włocławku pt. „Uważaj seniorze”.
11:00 – 11:30 – Wykład ZUS „Reforma orzecznictwa lekarskiego – zmiany w rentach z ZUS”.

10:00-13:00 - indywidualne porady zaproszonych ekspertów, występ artystyczny seniorów, prace plastyczne uczniów szkoły podstawowej „Mój dziadek, babcia na emeryturze”, a także słodki poczęstunek.

Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola