Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dziś ostatni dzień składania wniosków w ramach tegorocznej akcji „Znakujemy włocławskie zabytki”

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Pierwsza edycja akcji pn.: „Znakujemy włocławskie zabytki” została przeprowadzona w 2013 roku przez Prezydenta Miasta Włocławek we współpracy z właścicielami zabytków i w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Celem przedsięwzięcia było oznakowanie włocławskich obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków województwa kujawsko-pomorskiego znakiem informującym o tym, że zabytek ten podlega ochronie.

 

Do tej pory znaki nie były jednakowe, miały różną wielkość, były wykonane z różnorodnych materiałów, często umieszczone niezgodnie z ustaleniami Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Część z nich została zniszczona lub skradziona. Mieszkańcy i turyści nie zawsze mieli świadomość, że przechodzą obok obiektu wpisanego do rejestru zabytków. W 2013 roku wszyscy właściciele zabytków wpisanych do rejestru zabytków, zostali zaproszeni do udziału w akcji. W odpowiedzi zostały złożone przez właścicieli 42 kompletne wnioski o umieszczenie na zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków znaku informującego o tym, że zabytek ten podlega ochronie. Na podstawie uzyskanych pozytywnych opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Prezydent Miasta Włocławek wydał stosowne decyzje administracyjne. Środki finansowe na wykonanie i umieszczenie na zabytkach niniejszych znaków pochodziły z budżetu Gminy Miasto Włocławek. Firma Art Reklama Marek Paterkowski z Włocławka, która złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową na kwotę brutto wynoszącą 2 949,00 zł, wykonała 65 sztuk znaków, z których 57 zamontowała na wskazanych zabytkach. Akcja pn.: „Znakujemy włocławskie zabytki” będzie kontynuowana również w tym roku. Kompletne wnioski można składać w ratuszu jeszcze tylko dzisiaj. Formularze są dostępne w Biurze Obsługi Mieszkańców - Wydział Urbanistyki i Architektury (pokój 3 w budynku B przy Zielonym Rynku 11/13) a także w Biuletynie Informacji Publicznej Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 pokój nr 408 (IV piętro) lub pod nr tel. 54 414 43 35. Szczegółowa informacja o akcji „Znakujemy włocławskie zabytki” jest opublikowana na: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/13031.html

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola