Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kręć kilometry we Wrocławku

Data publikacji: 2016-05-14, Data modyfikacji: 2016-05-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Kręć kilometry we Wrocławku
-->

Kręć kilometry to kampania społeczna, której efektem ma być popularyzacja roweru jako codziennego środka transportu, promocji zdrowego trybu życia i wzrostu zainteresowania aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu. Aby włączyć się do kampanii należy pobrać aplikację Kręć Kilometry i używać jej gdy  jeździ się na rowerze! Przebyte kilometry zliczane będą na indywidualnym  koncie każdego rowerzysty i jego miasta. Kilometry zmienią się w stojaki rowerowe dla miasta oraz nagrody rzeczowe dla indywidualnych osób np. apteczki rowerowe. Ostatecznie zostanie wyłonionych 20 najbardziej rowerowych miast w Polsce, w których zostanie zainstalowanych 300 stojaków rowerowych. Póki co liderami w kampanii są Poznań, Warszawa, Gdańsk. W sumie w akcji bierze udział  ponad 470 miejscowości.  Każdego dnia do kampanii przyłączają się nowe miasta/gminy by promować  jazdę na rowerze swojej miejscowości. Włocławek znajduje się w pierwszej dziesiątce miast biorących udział w rankingu. Oby tak dalej !

 

Redaktor portalu, Źródło artykułu: Fundacja Allegro Allforplanet, Autor zdjęć: Fundacja Allegro Allforplanet
 
Komentarze
M&M   2016-05-14 22:50:33
Niesamowite, sprawdzałem ranking i Włocławek jest na 4 miejscu spośród czterystu miast z Polski.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola