Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczynają się zapisy do włocławskich przedszkoli publicznych. Od dziś do 10 marca rodzice mogą pobierać i składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, zaś procedura naboru ruszy 11 marca

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 

W roku szkolnym 2014/15 zapisy, poza formą tradycyjną, będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznego. Pozwoli on zapoznać się w jednym miejscu z kompletną ofertą, zapewni szybki i stały dostęp do aktualnych danych dotyczących rekrutacji.

 

Elektroniczna baza danych da rodzicom łatwy dostęp do wyników rekrutacji, zapewni spójność i przejrzystość naboru oraz zapobiegnie ,,blokowaniu” miejsc przez dzieci, które zostały zapisane do kilku przedszkoli. Oczywiście, prowadzenie rekrutacji w systemie elektronicznym nie pozbawi udziału w tym procesie osób bez dostępu do internetu – przedszkole lub szkoła przyjmie i wprowadzi do systemu zgłoszenia w formie tradycyjnej. Ważne: aby zapewnić swojemu dziecku kontynuację edukacji przedszkolnej w dotychczasowej placówce w roku szkolnym 2014/2015, należy wypełnić deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i złożyć ją w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza. Złożenie deklaracji w dotychczasowym przedszkolu powinno nastąpić w terminie od 3 do 10 marca. To zagwarantuje dziecku miejsce w dotychczasowej placówce od 1 września 2014 r. Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od nowego roku szkolnego. Deklarację można pobrać ze strony: https://nabor.progman.pl/wloclawek oraz w przedszkolach. Natomiast jeżeli rodzice zdecydują się zmienić przedszkole swojemu dziecku, muszą złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w innej wybranej placówce w terminie i na zasadach obowiązujących przy zapisywaniu dziecka do przedszkola po raz pierwszy. Procedura rekrutacyjna będzie rozpoczynać się od złożenia przez rodziców wniosku do dyrektora  przedszkola w terminie od 11 do 31 marca, przy czym istnieje możliwość ubiegania się o miejsce  w  maksymalnie trzech przedszkolach. Rodzice mający dostęp do Internetu będą mogli bez wychodzenia z domu wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola; z Internetu trzeba będzie również pobrać tzw. kartę dodatkową. System komputerowego wypełniania wniosków będzie dostępny od 11 do 31 marca. Wypełniony komputerowo wniosek oraz druk karty dodatkowej należy wydrukować i po podpisaniu, zanieść do przedszkola pierwszego wyboru. Rodzice wypełnią tylko jeden wniosek i kartę dodatkową, niezależnie od tego, ile placówek dla swojego dziecka wybiorą. Dane wprowadzone do systemu przez placówkę pierwszego wyboru przekazane zostaną w formie elektronicznej do placówek drugiego lub trzeciego wyboru. Szczegółowe informacje o zasadach tegorocznej rekrutacji są dostępne pod adresem:  https://nabor.progman.pl/wloclawekprinfo/?service=page/eduPreschoolInfo:News

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola