Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samorząd Włocławka przeznaczy blisko 0,5 mln złotych na zadania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Data publikacji: 2014-02-20, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent Włocławka ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację tegorocznych zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Kwota zaplanowana w budżecie na ten cel wynosi 492 500 złotych. Rodzaj i formy realizacji określono w 10 zadaniach. Samorząd Włocławka dofinansuje m.in.: obozy i kolonie socjoterapeutyczne dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym, półkolonie oraz inne formy spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie letnich wakacji, zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym.

 

Ponadto: prowadzenie działań profilaktycznych metodą streetworkingu, zajęcia grupowe, poradnictwo i wsparcie dla DDA ( Dorosłych Dzieci Alkoholików ), prowadzenie telefonów zaufania i punktów konsultacyjnych dla osób uzależnionych i współuzależnionych, zadania z zakresu przeciwdziałania narkomanii, edukację i promocję  abstynencji kobiet w ciąży, trzeźwości kierowców, zdrowia psychicznego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 10 kwietnia.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola