Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samorząd Włocławka wspiera liczne dyscypliny sportu amatorskiego

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Koszykówka, wioślarstwo, boks, lekkoatletyka, sztuki walki, siatkówka, sporty lotnicze, pływanie, szachy, piłka nożna, tenis ziemny – między innymi te dyscypliny oraz zajęcia organizowane przez Uczniowie Klubu Sportowe – wspierane są dotacjami udzielanymi przez Gminę Miasto Włocławek w ramach otwartych konkursów ofert.

 

Przypomnijmy: w 2013 roku na zadania w z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu przeznaczono 700 000 zł; na 2014 rok zaplanowano taką samą kwotę. W roku ubiegłym najwyższa łączna pula, wynosząca 500 000 zł, została rozdysponowana na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Z dofinansowania na ten cel skorzystało 28 podmiotów, które otrzymały wsparcie w trybie otwartego konkursu ofert. Samorząd dofinansował także inne zadania w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu, łączną kwotą 200 000 zł, również przekazaną w ramach otwartego konkursu ofert. Tegoroczne plany dotyczące dofinansowania zadań w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu obejmują kwotę analogiczną do roku 2013 – 700 000 zł. Warto również dodać, że w roku 2013 – w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania patologiom społecznym – Uczniowskie Kluby Sportowe z Włocławka otrzymały łącznie blisko 140 000 zł na organizację pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola