Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, realizacja zadań z zakresu kultury i sztuki. Mijają terminy składania dokumentów na otwarte konkursy ofert

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Dziś mija termin składania dokumentów na otwarty konkurs ofert, który obejmuje realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2014 roku. Łączna wysokość środków publicznych zaplanowanych na ten cel wynosi 700 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na wspieranie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży; organizację zawodów, festynów i innych imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym.

 

Jednym z zadań przewidzianych do dofinansowania jest organizacja Półmaratonu Włocławskiego. Samorząd wesprze również turystykę kwalifikowaną. Natomiast do 5 marca włącznie będą przyjmowane dokumenty na otwarty konkurs ofert z zakresu upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2014. Specyfikacja konkursu obejmuje realizację 3 zadań. Będą to: „Bulwar Sztuki” - znany i lubiany cykl wakacyjnych imprez kulturalnych na nadwiślańskich bulwarach. W każdą niedzielę lipca i sierpnia będą miały miejsce liczne atrakcje: plenery malarskie, koncerty, wystawy, pokazy artystyczne, konkursy i spektakle; „Kulturalny Włocławek” - m.in. festiwale, przeglądy, projekty sprzyjające aktywizacji osób starszych w sferze kultury, wspieranie i propagowanie twórczości lokalnych artystów; „Młodzi w kulturze” - edukacja artystyczna dzieci i młodzieży. Łączna kwota środków publicznych przewidzianych do rozdysponowania wynosi 100 000 zł.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola