Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Urząd Miasta rozdysponuje w tym roku 200 000 zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

O dotacje mogą ubiegać się podmioty posiadające tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego.

 

Wnioskodawcy mogą składać wnioski o dotacje w wysokości do 50% nakładów koniecznych ustalonych na podstawie kosztorysu inwestorskiego na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku w zakresie określonym w § 2 ust. 1 Uchwały Nr 85/X/2007 Rady Miasta Włocławek z dnia 27 sierpnia 2007r. W uzasadnionych przypadkach wysokość dotacji może wynieść 100% nakładów koniecznych. Wnioski należy złożyć w terminie do dnia 31 marca 2014 roku w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 w Biurze Obsługi Mieszkańców – Wydział Urbanistyki i Architektury (pokój 3 w budynku B). Uchwała określająca szczegółowe warunki naboru wniosków wraz ze wzorem wniosku i wykazem niezbędnych załączników są dostępne w Biurze Obsługi Mieszkańców – Wydział Urbanistyki i Architektury (pokój 3 w budynku B) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?cid=170 Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Włocławek w Wydziale Urbanistyki i Architektury przy Zielonym Rynku 11/13 w pokoju 404 (IV piętro) lub pod numerami tel. 54 414-43-10, 54 414-42-95. Warto dodać, że w latach 2009-2013 rozpatrzono pozytywnie 13 wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków; z budżetu Gminy Miasto Włocławek udzielono dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków w łącznej wysokości ponad 2 000 000 zł, dzięki czemu beneficjenci byli w stanie wydatkować kolejne ponad 1 700 000 zł. Pracom konserwatorskim, restauratorskim i robotom budowlanych poddano m.in. kościół p.w. św. Witalisa, kościół w Zespole Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, bibliotekę z zespołu budynków Wyższego Seminarium Duchownego, dzwonnicę przy Placu Kopernika 3A, Cerkiew Prawosławną usytuowaną na Cmentarzu Komunalnym, rogatkę miejską przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 2. Udzielone dotacje pozwoliły na przeprowadzenie kompleksowych prac konserwatorskich, restauratorskich, również przy wystroju i wnętrz obiektów zabytkowych oraz na wykonanie lub znaczne zaawansowanie robót budowlanych zabezpieczających włocławskie zabytki. Więcej o włocławskich zabytkach można przeczytać na: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/13052.html 

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola