Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Urząd Miasta wyłonił w przetargu wykonawcę dokumentacji budowy obiektu Przedszkola Publicznego nr 30 przy ulicy Kaliskiej 85

Data publikacji: 2014-01-29, Data modyfikacji: 2014-01-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg, w ramach którego zostanie opracowana dokumentacja budowy obiektu Przedszkola Publicznego nr 30 wraz z zagospodarowaniem terenu. Najkorzystniejszą ofertę, za cenę brutto 72 570,00 zł złożył Strzelecki Biuro Architektoniczne z Zielonej Góry. Wykonawca, w trakcie 4 miesięcy od daty podpisania umowy, opracuje dokumentację obejmującą kompleksową budowę i wyposażenie budynku przedszkola.

 

W ramach dokumentacji budowlanej powstanie m.in. projekt wyposażenia wnętrz, projekt kolorystyki wnętrz i elewacji, projekt zagospodarowania terenu z elementami małej architektury, placem zabaw, boiskami i ogrodzeniem. Osobno powstanie projekt zagospodarowania roślinnością, jednak ze względu na piękną istniejącą zieleń, która obecnie otacza przedszkole planuje się maksymalne jej zachowanie, a jeśli zajdzie potrzeba, przesadzenie jej poza obszar budowy i dokonanie nasadzeń już po zakończeniu robót. Przypomnijmy: ze względu na niezadowalający stan techniczny budynku i brak zasadności wykonania kapitalnego remontu, Prezydent Włocławka podjął decyzję o budowie nowego obiektu Przedszkola Publicznego nr 30. W ramach zadania planowane jest rozebranie istniejącego budynku oraz budowa nowego przedszkola w technologii tradycyjnej, wraz z nowymi przyłączami mediów: energetycznym, wodno-kanalizacyjnym, cieplnym i gazowym. Planuje się, że w efekcie powstanie w pełni wyposażony, kolorowy i nowoczesny obiekt o architekturze wpisanej w istniejące osiedle. Realizacja samego obiektu przedszkola odbywać się będzie na działkach będących własnością Gminy Miasto Włocławek, oddzielonych od drogi publicznej pasem działek będących w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej Południe. Prezes SM Południe, Zbigniew Lewandowski, w trosce o dzieci i ich rodziców, już jesienią ubiegłego roku zapewnił o pełnym zrozumieniu dla planów samorządu Włocławka. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Południe podjął decyzję o możliwości dysponowania przez Urząd Miasta tą działką dla celów projektowych, natomiast w kwietniu 2014 roku walne zgromadzenie SM „Południe” planuje podjąć uchwałę o przekazaniu gruntu Urzędowi Miasta dla celów realizacji budowy nowego publicznego przedszkola.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola