Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W trosce o pacjentów wymagających opieki. Przy ulicy Żeromskiego 28a rozpoczął funkcjonowanie Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych i Niepełnosprawnych Fizycznie

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Z dniem 1 marca rozpoczął działalność Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych i Niepełnosprawnych Fizycznie przy ulicy Żeromskiego 28a. Przedmiotem działalności Domu Pomocy Społecznej jest zapewnienie całodobowej opieki osobom, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności nie mogą samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu i którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

 

Placówka dysponuje 41 miejscami. We Włocławku jest to pierwszy Dom Pomocy Społecznej o tym profilu. Dotychczas osoby przewlekle chore były kierowane do instytucji poza naszym miastem; powstanie placówki przy ul. Żeromskiego 28a zmieni tę sytuację na korzyść pacjentów. Podstawą przyjęcia do DPS jest m.in. pisemny wniosek osoby ubiegającej się o skierowanie do placówki złożony do: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Kościuszki 26 w przypadku częściowego ponoszenia kosztów pobytu z budżetu miasta Włocławek ( kontakt tel. do MOPR: 54 411 60 07 oraz 54 411 63 11 ) lub siedziby Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego 28a w przypadku ponoszenia pełnej wysokości kosztów pobytu ( tel. 54 413 39 12 ). W sytuacji gdy osoba wymagająca skierowania do Domu Pomocy Społecznej ze względu na swój stan zdrowia nie może wyrazić zgody na umieszczenie jej w DPS, koniecznie jest postanowienie sądu. Powołanie do życia Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych i Niepełnosprawnych Fizycznie przy ulicy Żeromskiego 28a wynika z Uchwały Rady Miasta Włocławka podjętej 25 listopada 2013 roku dotyczącej powierzenia Miejskiemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej obowiązku prowadzenia tego rodzaju placówki. Dokument jest opublikowany pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?app=uchwaly&nid=6118&y=2013  

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola