Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończyły się prace nad projektem Strategii rozwoju miasta Włocławek 2020+

Data publikacji: 2014-02-12, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Dla tego dokumentu przeprowadzona została strategiczna ocena oddziaływania na środowisko. W ramach powyższej procedury sporządzona została Prognoza oddziaływania na środowisko, a w dniach 20.12.2013 – 10.01.2014 odbyły się konsultacje społeczne obu opracowań. Zgodnie z obowiązkiem ustawowym dokumenty zostały przekazane do zaopiniowania do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, gdzie uzyskały pozytywną ocenę.

 

W wyniku przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, projekt Strategii rozwoju miasta Włocławek 2020+ został uzupełniony o zapisy odnoszące się ściśle do kwestii środowiskowych wskazując na prowadzenie działań na rzecz ochrony środowiska, w tym szczególnie obszarów chronionych w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Projekt Strategii zostanie przedłożony pod obrady Rady Miasta Włocławek na najbliższej sesji. Pod adresem: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/13004_53037.html zostały opublikowane wersje elektroniczne obu dokumentów - projektu Strategii rozwoju miasta Włocławek 2020+ (wersja IV, styczeń 2014) wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Strategii oraz Podsumowanie przebiegu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola