W poniedziałek, 11 listopada, od godziny 8.00rano delegacja samorządowców będzie składać kwiaty we włocławskich miejscach pamięci. Pierwszym miejscem, w którym zostaną złożone kwiaty, będzie tablica znajdująca się na ścianie gmachu Muzeum Etnograficznego przy Bulwarach, poświęcona marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Następnie samorządowcy odwiedzą kolejno: pomnik-mogiłę Obrońców Wisły 1920 roku na zawiślańskim wzgórzu, Pomnik Bezimiennych Żołnierzy na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina i pomnik-krzyż potyczki powstańczej 1863 roku w Michelinie. Dalsza część uroczystości odbędzie się o godz. 10.00 na placu Wolności, u stóp Pomnika Żołnierza Polskiego. Wezmą w niej udział poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz samorządowych, kompanie honorowe: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz mieszkańcy. Okolicznościowe wystąpienie wygłosi zastępca Prezydenta Włocławka, Jacek Kuźniewicz. Ceremonię uświetni orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych. Po uroczystości na placu Wolności uczestnicy przemaszerują do katedry, w której o godz. 11.00 rozpocznie się msza święta za Ojczyznę. 11 listopada na ulicach i placach Włocławka łącznie zawiśnie ponad tysiąc flag państwowych i miejskich.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola