Budowa boiska sportowego przy ul. Bartnickiej 8 została liderem budżetu obywatelskiego na rok 2014. Na wykonanie tego zadania oddano 675 głosów.
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wystąpił już z zapytaniem do Spółdzielni Mieszkaniowej „Wrzos”, czy SM podejmie się administrowania przyszłym obiektem, ponieważ teren, na którym boisko ma być zbudowane, jest zlokalizowany obok osiedla mieszkalnego. Budżet obywatelski na 2014 rok zakładał również wybranie ulic do utwardzenia, po jednej na każdym osiedlu. Włocławianie oddali najwięcej głosów na: utwardzenie ulicy Morelowej na Zawiślu (642 głosy), utwardzenie ulicy Jastrzębiej na osiedlu Południe (246 głosów), utwardzenie ulicy Parkowej w Michelinie (212 głosów), utwardzenie ulicy Bajecznej na odcinku od ul. Chocimskiej do ul. Hożej (osiedle Zazamcze - 245 głosów), utwardzenie ulicy Siewnej w dzielnicy Zachód Przemysłowy (268 głosów) oraz utwardzenie drogi między działkami na Rybnicy a Leśniczówką w Józefowie (223 głosy).
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola