Wydział Zarządzania Kryzysowego informuje, że na podstawie badań i zaleceń z monitoringu przeprowadzonego przez dra hab. Krzysztofa Szpilę z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dziś ( wtorek, 11 czerwca ) w godzinach 19.00 – 21.00 zostanie wykonany kolejny zabieg zwalczający populację meszek i komarów.
Zabieg będzie prowadzony metodą agrolotniczą na następujących obszarach miasta: prawy brzeg Wisły ( Zawiśle i teren pomiędzy osiedlem a korytem Wisły), lewy brzeg Wisły (od zapory do granic administracyjnych Włocławka), Osiedle Zazamcze, Park im. H. Sienkiewicza, tereny nad Zgłowiączką, Osiedle Michelin. Do zabiegu opryskowego zastosowany zostanie preparat IMIFOG w ilości 400 litrów. Środek nie stwarza zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Ważne: warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjającej aury lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, zabieg zostanie przełożony na najbliższy możliwy termin.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola