Konieczność przeprowadzki do dawnego obiektu Gimnazjum nr 14 jest związana z kapitalnym remontem budynku LMK przy ul. Bechiego 1, który rozpocznie się w lipcu br. i potrwa do sierpnia 2014 roku. Remont zrealizuje wykonawca wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego ( oferty przetargowe zostały już otwarte, wynik postępowania będzie znany do połowy czerwca ). Zabytkowy gmach Liceum Marii Konopnickiej zostanie gruntownie przebudowany, a teren wokół szkoły zagospodarowany.
W ramach zadania zaplanowano również budowę zespołu boisk wielofunkcyjnych: do piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki ręcznej, skoczni w dal i wzwyż. Istniejące ogrodzenie będzie zmodernizowane, a od strony południowej wybudowane nowe; teren zostanie oświetlony, szkoła zyska także dodatkowy monitoring zewnętrzny. Wykonawca wyłoniony w przetargu wykona szereg prac, m.in. wzmocni fundamenty budynku, wymieni tynki, posadzki, wyremontuje taras, podwyższy pomieszczenie małej sali gimnastycznej, wykona remont łazienek, wymieni instalację elektryczną. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ( zostanie wybudowany szyb windy wraz z montażem dźwigu ). Warto przypomnieć, że gmach przy ul. Bechiego 1 ma blisko 90-letnią historię, a sama szkoła wywodzi się jeszcze z tradycji Gimnazjum Spółdzielczego, które w 1921 roku stało się placówką państwową i otrzymało imię Marii Konopnickiej. Budynek przy ul. Bechiego powstawał na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. W 1932 roku nowo wybudowany obiekt objęło, jako swoją siedzibę, Drugie Państwowe Liceum i Gimnazjum im. Marii Konopnickiej. W ciągu najbliższego roku obiekt nie tylko odzyska dawną świetność; będzie również kolejną wizytówką tej części miasta.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola