Spotkanie Prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego z przedstawicielami włocławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz reprezentantami Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „ Solidarność” odbyło się wczoraj ( czwartek, 8 sierpnia br. ) we włocławskim ratuszu.
Prezydent poinformował uczestników spotkania, że w roku szkolnym 2013/2014 w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek, ubędzie 28 oddziałów. Jednak, mimo niżu demograficznego i mniejszego naboru, zwolnienia objęły 99 nauczycieli, a nie 145 jak pierwotnie zakładano, bowiem ze świadczeń emerytalnych lub kompensacyjnych skorzysta 33 nauczycieli, a 13 przywrócono do pracy w związku z wyższym poziomem naboru w placówkach, które ich zatrudniały. Strony ustaliły, że zarówno organ prowadzący jak i związki zawodowe będą sugerować dyrektorom placówek rezygnację z godzin nadliczbowych i łączenie etatów między szkołami, na rzecz zatrudnienia nauczycieli, którzy utracili pracę. W wyniku przeprowadzonej w szkołach analizy możliwości zatrudnienia wynikających z nadgodzin ustalono, że pracę może znaleźć kilkunastu nauczycieli. Prezydent zwrócił uwagę, że troje związkowców ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, którym w związku z pełnioną funkcją przysługuje zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w wymiarze 0,5 etatu, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, posiada po 1,5 etatu. Sytuację tę uznał za niemoralną. Zasugerował, aby każdej z tych osób zmniejszyć wymiar czasu pracy do jednego etatu, a uzyskane w ten sposób 1,5 etatu przekazać na rzecz zatrudniania nauczycieli tracących pracę. Prezydent zasygnalizował również, aby związki zawodowe zwróciły uwagę na przypadki podwójnego zatrudniania nauczycieli tj. na pełnych etatach w różnych placówkach podległych różnym pracodawcom. Termin kolejnego spotkania Prezydenta z przedstawicielami włocławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „ Solidarność” zostanie ustalony.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola