Warto przyjrzeć się zdjęciom, opublikowanym w serwisie dawnywloclawek.pl. To fotografie Włocławka z lat 50. i 60., wykonane przez Antoniego Sachajdaka i odnalezione przez jego wnuka Kacpra, który także interesuje się fotografią. Na stronie podziwiać można bogatą kolekcję zdjęć zarówno budynków jak i wydarzeń tamtego okresu oraz okolic Włocławka. Właśnie rusza druga edycja zabawy CO TO ZA MIEJSCE? organizowanej wspólnie przez ratusz i stronę.
Do 20 stycznia, oddając swój głos w ankiecie http://www.dawnywloclawek.pl/glosowanie/, można wskazać najciekawsze z pięciu zaproponowanych zdjęć. To, które zyska najwięcej głosów, zostanie zdjęciem konkursowym. W dalszym etapie zabawy, do 31 stycznia, zachęcać będziemy włocławian do przesyłania odpowiedzi na pytanie: „Co to za miejsce?”, które wybrane zdjęcie prezentuje. Spośród nadsyłających, którzy wskażą poprawnie, wylosujemy trzy osoby, które nagrodzimy zestawami śniadaniowymi (w skład których wchodzą: filiżanka, talerzyk i spodeczek z fajansu). Przewodniki po Włocławku będą natomiast czekać na trzy osoby, które dodatkowo prześlą najlepsze zdjęcia wskazanego miejsca obecnie. Przebieg konkursu można śledzić na bieżąco na profilu ratusza na facebooku: https://www.facebook.com/UMWloclawek oraz na stronie konkursu: www.dawnywloclawek.pl. Zachęcamy do zabawy i wspominania dawnego Włocławka!
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola