Do 15 marca potrwa nabór wniosków w ramach projektu „Mikrodotacje szansą na rozwój potencjału lokalnych organizacji z województwa kujawsko- pomorskiego”. Na lokalne organizacje czeka 270 000 zł. O dofinansowanie do maksymalnej wysokości 10 0000 zł mogą występować organizacje pozarządowe, które: działają, nie krócej niż 6 miesięcy i nie dłużej niż 3 lata przed złożeniem oferty Fundacji Ekspert-Kujawy; mają charakter lokalny, tj. działają na terenie nieprzekraczającym obszaru jednego powiatu; mogą się wykazać realizacją konkretnych przedsięwzięć z zakresu działalności pożytku publicznego, nie ubiegały się wcześniej o mikrodotację w ramach PO FIO, mają siedzibę na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, posiadają wpis do KRS lub ewidencji.
Mikrodotacje można przeznaczyć na realizację działań z zakresu jednego z priorytetów PO FIO lub na wydatki mieszczące się w ramach następujących kategorii: sprzęt biurowy, sprzęt związany z obszarem działań organizacji, koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną, poszerzenie zakresu świadczonych usług oraz pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju (w tym również związanych z przyznaną mikrodotacją) na okres co najmniej 12 miesięcy. Koszt pomocy na opracowanie merytorycznego planu rozwoju nie może być wyższy niż 10% dotacji. Nabór potrwa do piątku, 15 marca br. Liczy się data wpływu do Fundacji. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu: (52) 357 62 15.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola