Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie Inspektorat we Włocławku informuje, że w związku ze znaczącym ociepleniem i wzrostem stanów wód w rzekach oraz uruchomieniem pokrywy lodowej na rzece Wiśle w rejonie Warszawy, z dniem 12 lutego br., od godziny 12.00 wprowadza się stan pogotowia dla wszystkich lodołamaczy RZGW Warszawa przeznaczonych do prowadzenia akcji lodołamania na rzece Wiśle powyżej Stopnia Wodnego Włocławek.
Jednocześnie bezpośrednio po potwierdzeniu gotowości lodołamaczy przewiduje się jeszcze w dniu 12 lutego br. rozpoczęcie akcji lodołamania w rejonie Stopnia Wodnego Włocławek. Otwarcie klap i zasuw jazu dla spławiania pokruszonego lodu przewiduje się w dniu 13 lutego br. o godz. 7.00. Akcja lodołamania kontynuowana będzie w następnych dniach, a jej celem będzie wykonanie rynny na trasie Włocławek – Płock dla przepływów wód i lodu z górnego biegu rzeki Wisły.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola