Ulegające biodegradacji odpady kuchenne (resztki i obierki warzyw i owoców, pieczywo, resztki po posiłkach, resztki mięsa i ryb, kości, filtry po kawie, fusy po kawie i herbacie, skorupki po jajkach i orzechach) przed wyrzuceniem do brązowego worka lub pojemnika należy umieścić w torebce foliowej, którą najlepiej jest zawiązać.
Takie działanie pozwoli przede wszystkim na uniknięcie nieprzyjemnych zapachów. Odpady zielone powstające w ogródku na terenie danej nieruchomości, w tym: ścięta trawa, liście, pocięte gałęzie mieszczące się w pojemniku, zwiędłe kwiaty, inne resztki roślin, a także inne odpady mokre ulegające biodegradacji, w tym: zużyte ręczniki papierowe, zużyte chusteczki higieniczne, mokry i zabrudzony papier oraz mokry i zabrudzony karton można wrzucać bezpośrednio do brązowego worka lub pojemnika.
PGK „Saniko” od ponad dwóch tygodni dostarcza właścicielom nieruchomości brązowe pojemniki na odpady mokre. Aby zachować ciągłość odbierania odpadów, tym właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy nie mieli brązowych pojemników, dostarczono w pierwszej kolejności brązowe worki na ulegające biodegradacji odpady kuchenne oraz odpady zielone. „Saniko” systematycznie dostarcza nowe pojemniki, jednak ich dostawa jest także uzależniona od producenta pojemników, który przywozi je partiami. Na terenie miasta wzrosła liczba tzw. „gniazd”, czyli ogólnodostępnych pojemników do selektywnej zbiórki plastiku, szkła i makulatury. Obecnie w mieście znajduje się ponad 200 takich punktów i ta liczba będzie systematycznie rosła. Pojemniki na plastik, szkło i makulaturę są dostępne dla wszystkich mieszkańców Włocławka bez względu na to, w jakiej dzielnicy mieszkają. Rodzaje odpadów wyszczególnione są na stronie: www.zbierajselektywnie.pl/selektywna-zbiorka).
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola