Tuż przed 11 listopada do rodzin w Kujawsko-Pomorskiem trafią świeże gęsie tuszki – łącznie 2 tys. sztuk. Będzie je można wygrać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media. To część, prowadzonej już piąty rok, kampanii promocyjnej „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Na łamach m.in. włocławskich gazet, w programach radiowych i telewizyjnych, trwać będą konkursy,
w których nagrodą będzie świeża gęś.
Lista redakcji dostępna jest tutaj: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20131023_gesina/media.pdf.
W ramach kampanii, mieszkańcy regionu będą mogli przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego swoje relacje, przepisy i zdjęcia z biesiadowania. Najlepsze nagrodzone zostaną zaproszeniami na gęsinowe kolacje oraz nagrodami rzeczowymi. Akcji towarzyszą także liczne festiwale smaku, prowadzone są warsztaty kulinarne. Przygotowane zostały ponadto specjalne gęsinowe aplikacje mobilne (http://www.czasnagesine.pl/aplikacje-mobilne) - „Gęsinowy minutnik”, który na podstawie wagi gęsi precyzyjnie wyznaczy czas jej pieczenia, a także wirtualne, gęsinowe kolorowanki dla dzieci.
Przypomnijmy także, że dwie restauracje z Włocławka: w hotelu Młyn&SPA i w Pałacu Bursztynowym, znalazły się na kujawsko-pomorskim gęsinowym szlaku kulinarnym. Oficjalne otwarcie szlaku nastąpi 7 listopada. Warto dodać, że podobnie jak w ubiegłym roku, zwieńczeniem akcji będzie uroczysty obiad w Pałacu Prezydenckim.
Informacje o akcji promocyjnej „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” można śledzić na bieżąco na stronie: www.czasnagesine.pl oraz na portalu internetowym Urzędu Marszałkowskiego www.kujawsko-pomorskie.pl.
Dodane przez: rzecznik prasowy 2013-11-04
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola