W sobotę 15 czerwca na Bulwarach, pierwszy raz w historii Włocławka, wyświetlony zostanie film o mieście 3D w technologii mappingu.
Mapping to nowoczesna i dość nowatorska technika projekcyjna, mająca na celu stworzenie iluzji „ożywienia” danego przedmiotu, stworzenia ważenia trójwymiarowości obiektu i zachwiania formy poszczególnych elementów. Będzie to pierwsza w Polsce, jedyna w swoim rodzaju, bardzo oryginalna projekcja prezentująca Włocławek na budynku, z elementami abstrakcji, z artystycznym szlifem - historyczna, a zarazem wizyjna. MAPPING3D wykonany zostanie na budynku, który użyczy Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Pomysł opiera się na przedstawieniu Włocławka z dwóch punktów : Włocławek kiedyś – Włocławek dziś. Projekcja odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 22.00, zaplanowana została tuż po ostatnim koncercie i potrwa 10 min. Więcej o atrakcjach i propozycjach tegorocznych Dni Włocławka, które zorganizowane zostaną w dniach 15-16 czerwca, można przeczytać na facebooku: https://www.facebook.com/jarmarkwloclawek. Dodajmy, że w bogatym programie imprez znalazło się blisko 50 przedsięwzięć, w tym m.in. „Święto muzyki i tańca” na pl. Wolności, VI WŁOCŁAWSKI JARMARK ROZMAITOŚCI KU WIŚLE oraz koncerty grupy Bracia i zespołu Moniki Brodki na Bulwarach. Szczegółowy program imprez można znaleźć pod adresem: http://dniwloclawka.pl/.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola