W sobotę 24 listopada o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach odbędzie się promocja publikacji autorstwa Jana Święcha „CHŁOPSKIE BUDOWNICTWO ZAGRODOWE KUJAW W XIX WIEKU I PIERWSZEJ POŁOWIE XX W.” Monograficzne opracowanie poświęcone Kujawom, prezentuje dynamiczny obraz przeobrażeń budownictwa chłopskiego, regionu o szczególnej specyfice, wynikającej z trwającego ponad sto lat podziału pomiędzy państwa zaborcze Rosję i Prusy.
Autor publikacji - Jan Święch, prof. nadzw. w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 90-tych pracował na stanowisku kierownika Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola