Firma Inżynieryjno- Drogowa „Drogtom”, za cenę brutto wynoszącą 895 000 zł, do końca maja 2014 roku przebuduje ulicę Stodólną na odcinku od ulicy Targowej do Królewieckiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Chodzi o 120-metrowy odcinek ul. Stodólnej wraz z przyległymi skrzyżowaniami z ulicami Targową oraz Królewiecką.
Odwodnienie, oświetlenie i zieleń objęte są odrębnymi opracowaniami. Cały projektowany układ komunikacyjny dróg i chodników połączony jest z siecią dróg miejskich i chodników sąsiadujących ulic. Przyjmując to rozwiązanie uwzględniono korektę ulicy Stodólnej na odcinku Targowa – Królewiecka - prawoskręt wraz z dodaniem pasa dla pojazdów skręcających w lewo w ulicę Królewiecką, wykonanie chodnika prawostronnego oddzielonego od jezdni pasem zieleni szerokości 2.50 m. Ogłoszenie o wyborze oferty najkorzystniejszej jest opublikowane na www.mzdwloclawek.pl w dziale „Przetargi”.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola