Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rozpoczęły się prace związane z budową pływającej sceny na Wiśle

Data publikacji: 2013-10-18, Data modyfikacji: 2013-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Od wczoraj na Wiśle, na odcinku pomiędzy ul. Bechiego i Towarową, pracują pogłębiarki. Te prace potrwają około 2 tygodni, potem zostaną zamontowane pale i cała konstrukcja sceny, która jeszcze jesienią będzie widoczna w całej okazałości.

 

Obok sceny pływającej, wykonawca zadba także o proscenium, trap łączący wyspę z brzegiem, schody, trafostację wraz z kablami zasilającymi, monitoring oraz pozostałą infrastrukturę techniczną. Scena pływająca będzie zadaszoną wyspą, przycumowaną w korycie rzeki w odległości ok. 20 m od umocnionego brzegu. Wzdłuż Bulwarów, na istniejących betonowych umocnieniach skarpy, zaplanowano stałą widownię. Na czas imprez okolicznościowych montowana będzie ponadto widownia tymczasowa. W jej skład wejdą trzy trybuny o wymiarach 20 x 3 m z lokalizacją każdorazowo dostosowywaną do specyfiki organizowanej imprezy. Zadanie realizuje MOSTY KUJAWY Krzysztof Szymański ze Smólnika, za cenę brutto 1 569 521, 98 zł. Inwestycja wpisuje się w ogólne założenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek do 2015 r.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włocławski

    Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

    Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola