Obecnie wykonawca zagospodarowuje teren wokół przystani, profiluje skarpy i schody terenowe.
W środku trwa „kosmetyka” końcowa; malowanie, układanie płytek i inne roboty wykończeniowe. Powierzchnia terenu, na którym powstaje przystań, wynosi 33,9 tys. metrów kwadratowych.
Integralną częścią terenu jest mostek nad Zgłowiączką, który – nawiązując do formy i kolorystyki konstrukcji tarasu widokowego przy gmachu głównym – stanowi niejako przedłużenie promenady bulwarów. Kubatura budynku przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami WOPR to łącznie 18.000 metrów sześciennych. Wykonawcą inwestycji jest „Hydrobudowa Gdańsk” SA, za cenę 33 mln 87 tys. zł.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola