Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Umowa na skatepark podpisana. Do 15 grudnia tego roku wykonawca zrealizuje pierwszy etap inwestycji

Data publikacji: 2013-09-20, Data modyfikacji: 2013-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Budowa skateparku była jedną z propozycji, zgłoszonych przez włocławian w ramach budżetu obywatelskiego na 2013 rok.

Za budową obiektu głosowało 597 osób. 11 września została podpisana umowa z wykonawcą projektu i zarazem realizatorem pierwszego etapu budowy skateparku na Słodowie, tj. konsorcjum firm: ZCS Polska sp. z o.o. z Sopotu – lider konsorcjum oraz BULLAIT Andrzej Ciuchta z Elbląga – członek konsorcjum. Inwestycja – za cenę 290 000 złotych – będzie prowadzona w systemie zaprojektuj-wybuduj.

W najbliższych dniach w ratuszu ma być złożona koncepcja realizacji skateparku, a po zatwierdzeniu jej przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych, wykonawca będzie miał 4 tygodnie na sporządzenie właściwego projektu. Następnie, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, ruszy realizacja pierwszego etapu budowy obiektu. Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Realizacja drugiego etapu przewidziana jest na 2014 rok. Przy ul. Wysokiej 12 powstanie obiekt o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany. Adresowany jest do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX. Jego budowa była jedną z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych. Projekt, który opracuje wykonawca pierwszego etapu robót, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności. Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform. Zostaną one oddane do użytku mieszkańców po zakończeniu robót budowlanych pierwszego etapu realizacji. Dodajmy, że obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe. W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez.

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włocławski

    Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

    Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola