O dotacje mogą ubiegać się podmioty posiadające tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego.
Wnioskodawcy mogą składać wnioski o dotacje w wysokości do 50% nakładów koniecznych ustalonych na podstawie kosztorysu inwestorskiego na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku w zakresie określonym w § 2 ust. 1 Uchwały Nr 85/X/2007 Rady Miasta Włocławek z dnia 27 sierpnia 2007r. W uzasadnionych przypadkach wysokość dotacji może wynieść 100% nakładów koniecznych. Wnioski należy złożyć w terminie do dnia 31 marca 2014 roku w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 w Biurze Obsługi Mieszkańców – Wydział Urbanistyki i Architektury (pokój 3 w budynku B). Uchwała określająca szczegółowe warunki naboru wniosków wraz ze wzorem wniosku i wykazem niezbędnych załączników są dostępne w Biurze Obsługi Mieszkańców – Wydział Urbanistyki i Architektury (pokój 3 w budynku B) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?cid=170 Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Włocławek w Wydziale Urbanistyki i Architektury przy Zielonym Rynku 11/13 w pokoju 404 (IV piętro) lub pod numerami tel. 54 414-43-10, 54 414-42-95.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola