Wydział Zarządzania Kryzysowego informuje, że 19 i 20 maja ( niedziela, poniedziałek ) w godzinach 10.00 – 18.00 będą prowadzone prace konserwacyjno – naprawcze układów elektronicznych systemu Stopnia Wodnego Włocławek.
Celem planowanych działań jest zapewnienie pełnej sprawności technicznej wybudowanego systemu ostrzegawczego oraz okresowe sprawdzenie zainstalowanych układów elektronicznych w zakresie działania automatyki sygnalizacyjnej. Inspektorat Włocławek nie przewiduje uruchomienia systemu alarmowego w formie emisji sygnałów akustycznych syren na stacjach terenowych zlokalizowanych z obu stron Wisły w rejonie terenów zalewowych miasta: Dzielnicy Zawiśle (3 stacje) i Doliny Korabnickiej (3 stacje). W trakcie wykonywania prac może się jednak zdarzyć niezamierzona emisja dźwiękowa trwająca krótkotrwale. Nie będzie ona jednak świadczyć o wystąpieniu awarii na Stopniu Wodnym we Włocławku.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola