Podczas cyklicznej wakacyjnej imprezy nad Wisłą, która odbywa się co niedzielę, propozycje aktywnego spędzenia czasu mają dla włocławian instytucje kultury oraz kluby i stowarzyszenia sportowe.
"Krasnoludki są na świecie" to program skierowany do najmłodszych włocławian, w którym będzie można uczestniczyć w niedzielę 4 sierpnia od godz. 15.00. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach teatralnych oraz stworzyć wspólnie "najdłuższy pociąg świata". A to za sprawą Juliana Tuwima, którego „Lokomotywę” wszyscy znają. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy rok autora. W ramach „Bulwaru Teatru” nie zabraknie również przedstawień włocławskich grup: Teatru Ludzi Upartych (pt. "Krasnoludki są na świecie") i Teatru „Skene” ("Gdzie jest Królewna Śnieżka?" oraz sztuki pn. "Teatr Pietruszki").
W tym tygodniu „Bulwar Sportu” odbywa się natomiast pod hasłem "Idź po zdrowie". Organizatorzy zaplanowali więc nordic walking na Bulwarach, a także pokazy różnych sztuk walki. Nie zabraknie więc judo, karate tradycyjnego, VIET-VO-DAO oraz VIET TAI CHI. Pojawi się także dodatkowa atrakcja specjalna – na Bulwarach stanie wodna zjeżdżalnia. Dzieci proszone są o zabranie strojów kąpielowych, bądź ubrań na zmianę.
W ramach niedzielnego spotkania nad Wisłą będzie także okazja poznać autorów i najlepsze zdjęcia lipca w konkursie fotograficznym „Lato w mieście”. Na laureatów będą czekać nagrody przygotowane przez Urząd Miasta – gadżety z miejskimi symbolami. Zabawa fotograficzna trwa jednak dalej – do końca sierpnia można przesyłać zdjęcia na adres e-mailowy: [email protected], ukazujące jak włocławianie spędzają wakacje w swoim mieście.
Program imprez BULWARU SZTUKI i SPORTU można znaleźć na stronie: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12756_51116.html oraz na tablicy przed Urzędem Miasta przy Zielonym Rynku, a szczegóły konkursu fotograficznego „Lato w mieście” pod adresem: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_51223.html
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola