Szafki wyposażone są w reduktor mocy, czyli urządzenie ograniczające pobór mocy z sieci zasilającej. Zasada działania opiera się na obniżeniu napięcia w zadanym czasie. Czas, sposób i stopień redukcji mocy stosuje się w zależności od potrzeb i możliwości. Zainstalowanie reduktora mocy pozwala zaoszczędzić ok. 20 – 30% energii elektrycznej dla danego ciągu oświetleniowego.
Energooszczędne szafki pojawiły się na: al. Chopina na odcinku od ul. Witosa do granicy miasta w stronę Łodzi, alei Królowej Jadwigi, Al. Kazimierza Wielkiego, al. Ks. J. Popiełuszki, ul. Kapitulnej, Gajowej, Obwodowej. Łącznie jest to 11 szafek. Zadanie montażu, za cenę oferty brutto wynoszącą 431 730,00 złotych zrealizowało konsorcjum firm z Wrocławia: RABBIT sp.z o.o. – Lider Konsorcjum i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe TECHNO-LIGHT Ireneusz Frąckowiak. Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej jest opublikowana na: http://www.wloclawek.pl/g2/2013_10/7460_fileot.pdf Warto przypomnieć, że od 2010 roku, sukcesywnie na głównych ciągach komunikacyjnych we Włocławku instalowane były szafki oświetleniowe z reduktorami. Wszystkie – łącznie z tymi, które powstaną, wyposażone zostaną w system sterowania i monitoringu. Jest to najnowszy system zdalnego monitorowania i zarządzania oświetleniem w czasie rzeczywistym z pozycji komputera oraz uradzenia mobilnego. System daje możliwość podglądu takich parametrów sieci oświetleniowej, jak.: napięcie, moc, zużycie energii elektrycznej. Ponadto: natychmiastowe informacje o awariach, zaniku zasilania lub otwarciu drzwiczek szafek przez nieuprawnione osoby. Pozwoli to na szybsze reagowanie na awarie oświetlenia bądź akty wandalizmu w obrębie szafek oświetleniowych. W ramach realizowanego od 3 lat programu energooszczędnego oświetlenia ulic, cała droga krajowa nr 1 w granicach miasta Włocławek ( ul. Toruńska, Okrzei, Chopina ), prawie cały odcinek drogi krajowej nr 62 w mieście Włocławek ( Al. K. Wielkiego. al. K. Jadwigi, ul. Kruszyńska do ronda Falbanka), cała ulica Kapitulna z Gajową i Obwodowa, ciąg pieszy Bulwarów, Zielony Rynek, Stary Rynek, Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego objęte zostaną redukcją mocy i systemem sterowania. Przypominamy także, że do dyspozycji mieszkańców Włocławka jest uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny o numerze 801-800-103, pod którym można zgłaszać awarie i nieprawidłowości w działaniu oświetlenia na ulicach miasta.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola