To ostatnie dni przed zimą, kiedy można oglądać scenę zacumowaną na Wiśle, przy bulwarach im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Na najbliższy piątek planowane jest odholowanie sceny, która przezimuje w basenie przystani przy ul. Piwnej. Przypomnijmy: scena pływająca ma formę wyspy, przycumowanej w korycie rzeki w odległości ok. 20 m od umocnionego brzegu. Obiekt jest zadaszony i oświetlony, prowadzi do niego specjalny trap.
Częścią zagospodarowania włocławskich bulwarów, bezpośrednio związaną z budową sceny, było również zorganizowanie blisko 600-miejscowej widowni. Rozkładane trybuny na metalowych stelażach zlokalizowane są na odcinku od ulicy Bechiego do Towarowej. Zadanie w systemie zaprojektuj-wybuduj zrealizował wykonawca wyłoniony w trybie przetargu: MOSTY KUJAWY Krzysztof Szymański ze Smólnika, za cenę brutto 1 569 521,98 zł.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola