Belka
Piątek, 10 Stycznia 2025   imieniny: Danuta, Jan, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Włocławskie szkoły w badaniu Edukacyjnej...

Data dodania: 2014-01-13
(EWD) to stosowany od 2010 roku w szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjach sposób porównywalnego oceniania pracy uczniów i szkoły na podstawie jednolitych testów. więcej »
 
 

Przypominamy, że w tym roku nie ma podwyżek...

Data dodania: 2014-01-13
Obowiązujące w roku 2014 stawki podatku od nieruchomości zostały ustalone uchwałą Rady Miasta Włocławek podjętą 29 października 2012 roku. więcej »
 
 

Centrum Kultury Browar B. zaprasza na kolejny DOBRY...

Data dodania: 2014-01-13
Artystka uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek w Polsce. Lora Szafran ma w repertuarze piosenki popularne, ale nigdy nie zdradziła jazzu. więcej »
 
 

Ruszyła oficjalna strona Juwenaliów Włocławskich...

Data dodania: 2014-01-13
Studenci zachęcają do śledzenia wszystkich wydarzeń związanych ze świętem żaków w naszym mieście. Prezentować będą tam m.in. imprezy, które pojawiać się będą w programie tegorocznych juwenaliów. więcej »
 
 

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki jest...

Data dodania: 2014-01-10
Prezydent Włocławka wystosował list do dyrektora spółki Jacka Starucha, w którym zwraca uwagę, że proponowane przez Grupę ENERGA nowe rozwiązania, pogorszą kontakt mieszkańców Włocławka z usługodawcą. więcej »
 
 

Koń, rowery i motocykl na ulicach Włocławka....

Data dodania: 2014-01-10
Warto przyjrzeć się zdjęciom, opublikowanym w serwisie dawnywloclawek.pl. To fotografie Włocławka z lat 50. i 60., wykonane przez Antoniego Sachajdaka i odnalezione przez jego wnuka Kacpra, który także interesuje się fotografią. Na stronie podziwiać można bogatą kolekcję zdjęć zarówno budynków jak i wydarzeń tamtego okresu oraz okolic Włocławka. Właśnie rusza druga edycja zabawy CO TO ZA MIEJSCE? organizowanej wspólnie przez ratusz i stronę. więcej »
 
 

„Źródła finansowania innowacji i współpracy...

Data dodania: 2014-01-10
Podczas spotkania zainteresowani dowiedzą się o możliwościach finansowania rozwoju, badań, innowacji i wdrożeń w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.     więcej »
 
 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki...

Data dodania: 2014-01-10
Termin składania wniosków mija 31 stycznia. Dofinansowanie WFOŚIGW obejmuje: obiekty budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego, m.in.: przedszkola, szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, ośrodki ochrony zdrowia, pomocy społecznej, oświaty, kultury, bezpieczeństwa publicznego. Wnioski mogą również złożyć osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. więcej »
 
 

Zachęcamy włocławskie organizacje pozarządowe do...

Data dodania: 2014-01-10
Marszałkowskie Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa z zakresu księgowości.      więcej »
 
 

Już w ten weekend 22. finał Wielkiej Orkiestry...

Data dodania: 2014-01-10
Do akcji w tym roku włączą się w naszym mieście m.in. seniorzy, tancerze, paintballowcy, aktorzy, nurkowie, muzycy, bibliotekarze i rowerzyści. więcej »
 


Strona: 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 z 162
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włocławski

    Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

    Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola