Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Właściciele nieruchomości mogą pozbyć się azbestu. Przypominamy jednak, że ich obiekty muszą figurować w „Inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest” prowadzonej przez Urząd Miasta

Data publikacji: 2013-12-18, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Do 31 stycznia 2014 r. w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 można składać wnioski o finansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających azbest, jednakże wsparciem będą objęte wyłącznie obiekty ujęte w „Inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest” prowadzonej przez Urząd Miasta Włocławek. Wydział Środowiska UM przypomina, że informację o wyrobach zawierających azbest i o miejscu ich wykorzystywania oraz informację o wyrobach zawierających azbest, których wykorzystywanie zostało zakończone, należy składać pisemnie.

 

Należy to uczynić również w terminie do 31 stycznia 2014, inaczej można stracić szansę na dofinansowanie ze środków, których dysponentem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Osoby fizyczne i osoby prawne, posiadające nieruchomości zlokalizowane na terenie miasta Włocławek, na których wykorzystywane są wyroby zawierające azbest - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010r w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest ( Dz. U. z 2011r, Nr 8, poz. 31) - powinny taką informację złożyć. Osoba fizyczna sporządza informację w dwóch egzemplarzach: jeden egzemplarz przedkłada Prezydentowi Miasta Włocławek, drugi egzemplarz przechowuje przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji. Osoby prawne obowiązane są złożyć informację Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Szczegółowe informacje i formularz do wypełnienia, są dostępne pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?bip_id=5979&cid=261 O tym, jakie typy obiektów podlegają dofinansowaniu, pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_52238.html

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    włocławski

    Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

    Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola