Włocławek jest pierwszym kujawsko-pomorskim miastem objętym projektem Polskiej Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych realizowanym przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Dziś nasze miasto, na jeden dzień, stanie się ekologiczną stolicą regionu. W ramach projektu edukacyjnego „Eko-miasto – zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców” od godziny 10.00 do 15.00 na Starym Rynku będzie dostępne miasteczko ekologiczne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. Gościem miasteczka będzie zastępca prezydenta Włocławka Wanda Muszalik.
Czas najmłodszym wypełnią przedstawienia i konkursy związane z właściwą segregacją odpadów, ochroną wód i szeroko pojętą ekologią. Od godziny 10.00 do 11.00 Teatr „Baj Pomorski” z Torunia będzie prezentował przedstawienie zatytułowane: „Aura i Roboty z planety Eko”. Następnie, od godziny 11.40 do 13.30 toruński Teatr Impresaryjny „Afisz” zaprosi dzieci do udziału w zabawach edukacyjnych; zaplanowano też program cyrkowy. Nie lada atrakcją będzie specjalistyczny samochód „Saniko”, który przyjedzie na Stary Rynek specjalnie po to, by zaprezentować się najmłodszym. W festynie weźmie udział ponad 1 000 dzieci! Natomiast nie odbędzie się, zaplanowana na dziś, konferencja na temat gospodarowania odpadami.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola