Do Urzędu Miasta dotarło w wyznaczonym terminie sporo niepoprawnych odpowiedzi oraz niewiele zdjęć. Właśnie z tych powodów ratusz zachęca do dalszej zabawy, która potrwa do 9 lutego. To także okazja, by uczniowie, którzy w czasie ferii mają sporo wolnego czasu, poznali historię swojego miasta. Przypomnijmy, że przedmiotem konkursu jest zdjęcie retro z motorem, które udostępniła strona Dawny Włocławek.
Wystarczy przyjrzeć się fotografii: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=695516757155605&set=a.695516720488942.1073742089.212959868744632&type=1&theater i przesłać maila na adres [email protected], a w nim odpowiedź – co ta za miejsce - oraz swoje imię i nazwisko.
Warto dodać, że chętni, oprócz odpowiedzi mogą także przesłać zdjęcia, ukazujące, jak to miejsce wygląda obecnie. Dla ułatwienia dodamy, że tak jak na zdjęciu z motorem - dzisiaj jest to także dość ruchliwa ulica naszego miasta. Teraz pogoda jest łaskawsza, dlatego ratusz liczy, że znajdzie się więcej osób, które złapią za aparaty i spróbują sfotografować to miejsce. Młodzież może to zrobić np. telefonem komórkowym, idąc np. na bezpłatne zajęcia w czasie ferii na lodowisko czy do hali OSiR. Na uczestników, którzy będą mieć szczęście w losowaniu, czekają nagrody: fajansowe zestawy śniadaniowe oraz przewodniki po Włocławku.
Szczegółowy regulamin zabawy dostępny jest na stronie: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_52788.html
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola