Przypominamy, że Urząd Miasta ma swoje konta na kilku profilach społecznościowych. Jednym z najchętniej odwiedzanych jest ten na Facebooku. Informacje tam zamieszczane śledzi nawet 1,5 tysiąca osób – właśnie tylu czytelników miał ostatnio tekst zatytułowany „Nadwiślański szlak nabiera nowych kształtów”, wzbogacony zdjęciem przystani przy ul. Piwnej, autorstwa Jana Sieraczkiewicza.
Profil na Facebooku, który można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/UMWloclawek czytają nie tylko włocławianie. Tzw. „lajki” czyli „polubienia” przyznają aktualnościom tam zamieszczanym np. czytelnicy z Francji czy Włoch. Na profilu nie brakuje informacji o najważniejszych wydarzeniach z życia Włocławka, zdjęć i filmów. Urząd Miasta ma ponadto swój kanał filmowy na YouTubie i DailyMotion. Na kanale miejskim YouTube, dostępnym pod adresem: http://www.youtube.com/user/UrzadMiastaWloclawek znajduje się blisko 180 filmów. Odwiedzający kanał chętnie oglądali ostatnio materiały prezentujące walory turystyczno-krajoznawcze Włocławka i okolic czy inwestycje realizowane obecnie przez samorząd. Na kanale Daily Motion http://www.dailymotion.com/user/UMWloclawek/1, przejrzeć można z kolei ponad 230 filmów. Ostatnio pojawił się tam m.in. film o tym, jak zmienia się przebudowywany stadion OSiR. Pierwszy wpis na profilu Twitter ratusz umieścił natomiast 4 czerwca 2010 roku. Obecnie jest tam już blisko 900 twittów. Kanał obserwuje ponad 150 osób, a każdy, kto chce dołączyć do tego grona może zajrzeć tutaj: www.twitter.com/UMWloclawek. Także na profilu nk.pl (znanym kiedyś jako Nasza Klasa) można śledzić najważniejsze wieści z Włocławka. Konto miejskie funkcjonuje pod adresem www.nk.pl/wloclawek. Tutaj największą popularnością i komentarzami w postaci pozdrowień dla naszego miasta, spotkał się ostatnio materiał filmowy z Regat Żeglarskich w marinie Zarzeczewo.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola