Profil Urzędu Miasta na portalu społecznościowym Facebook lubi już blisko 1060 osób i odwiedza codziennie kilkuset mieszkańców miasta, ale także wielu sympatyków Włocławka z całego kraju, a nawet świata.
Informacje, które w tym medium społecznościowym cieszyły się ostatnio największą popularnością, dotyczyły nowego wyglądu Starego Rynku, festynu rodzinnego na „Orliku” przy ul. Wienieckiej, Bulwarów - ulubionego miejsca spacerowego włocławian i nowych stojaków rowerowych przy ul. 3 Maja. Duże grono osób włączyło się także w poszukiwanie typowej włocławskiej potrawy.
Facebookowicze przesyłają nie tylko nazwy dań (jak choćby prażucha, szablok z zacierkami czy rosopita), ale i przepisy, które przekazywane są w ich domach z pokolenia na pokolenie. Wszystkim, którzy znają takie potrawy, a nie korzystają z facebooka, przypominamy, że można się wiedzą na ten temat podzielić mailowo, śląc przepis do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta na [email protected]. Na autorów najciekawszych przepisów czekają nagrody – włocławskie fajansowe zestawy śniadaniowe. W poniedziałek na facebookowym profilu opublikujemy natomiast zdjęcia lipcowych laureatów konkursu „Lato w mieście”. Martyna, Alicja i Natalia – to uczestniczki zabawy, które nadesłały najciekawsze fotografie w minionym miesiącu i podczas najbliższego BULWARU SZTUKI i SPORTU czyli w niedzielę, odbiorą swoje nagrody – gadżety z miejskimi symbolami. Przypominamy, że konkurs trwa do końca sierpnia. Po szczegóły odsyłamy oczywiście na facebookowy profil: https://www.facebook.com/UMWloclawek.
Zachęcamy także do odwiedzania sieci twitter, gdzie urząd również publikuje na bieżąco najświeższe informacje z życia miasta. Już 144 osoby zadeklarowały codzienną obserwację profilu, który można znaleźć pod adresem: https://twitter.com/UMWloclawek
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola