Dla tego dokumentu przeprowadzona została strategiczna ocena oddziaływania na środowisko. W ramach powyższej procedury sporządzona została Prognoza oddziaływania na środowisko, a w dniach 20.12.2013 – 10.01.2014 odbyły się konsultacje społeczne obu opracowań. Zgodnie z obowiązkiem ustawowym dokumenty zostały przekazane do zaopiniowania do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, gdzie uzyskały pozytywną ocenę.
W wyniku przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, projekt Strategii rozwoju miasta Włocławek 2020+ został uzupełniony o zapisy odnoszące się ściśle do kwestii środowiskowych wskazując na prowadzenie działań na rzecz ochrony środowiska, w tym szczególnie obszarów chronionych w myśl zasady zrównoważonego rozwoju. Projekt Strategii zostanie przedłożony pod obrady Rady Miasta Włocławek na najbliższej sesji. Pod adresem: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/13004_53037.html zostały opublikowane wersje elektroniczne obu dokumentów - projektu Strategii rozwoju miasta Włocławek 2020+ (wersja IV, styczeń 2014) wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko Strategii oraz Podsumowanie przebiegu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola