Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komitet nagrody LUI Che Woo - Prize for World Civilisation ogłasza laureatów za rok 2017 oraz specjalne obszary zainteresowania na rok 2018

Data publikacji: 2017-08-23, Data modyfikacji: 2017-08-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Pełny komunikat multimedialny znajduje się pod adresem: http://www.prnasia.com/mnr/lcw_201708.shtml

Laureatami nagrody LUI Che Woo za rok 2017 są:

Nagroda w kategorii 1: Zrównoważony rozwój na świecie (nagroda za zrównoważony rozwój)

Obszar specjalny: zapobieganie zmianom klimatycznym

Laureat: XIE Zhenhua

Xie Zhenhua otrzymał nagrodę za zrównoważony rozwój ze względu na kluczową rolę odegraną przez niego w przewodzeniu międzynarodowym negocjacjom, które doprowadziły do powstania porozumienia paryskiego w roku 2015. Kolejnym powodem do nadania wyróżnienia jest pionierska rola odegrana przez Xie w zakresie zapobiegania zmianom klimatycznym w Chinach, przez co kraj stał się wzorem do naśladowania przez inne rozwijające się gospodarki. Xie wniósł ogromny wkład w zapobieganie zmianom klimatycznym.

Nagroda w kategorii 2: Poprawa dobrobytu ludzkości (nagroda w zakresie poprawy dobrobytu)

Obszar specjalny: walka z ubóstwem

Laureat: Landesa

Organizacja Landesa otrzymała nagrodę w zakresie poprawy dobrobytu za promocję reformy posiadania gruntów mającej na celu przekazanie ich własności rolnikom. W ciągu ostatnich 50 lat organizacji udało się zapewnić prawa własności gruntów ponad 120 milionom najbiedniejszych rodzin na świecie w ponad 50 krajach. Organizacja Landesa wniosła znaczący wkład w walkę z ubóstwem przez wdrażanie koncepcji pomocy innym w pomaganiu samym sobie.

Nagroda w kategorii 3: Promowanie pozytywnej postawy życiowej i zwiększania ilości pozytywnej energii (nagroda za pozytywną energię)

Obszar specjalny: promocja harmonii między zróżnicowanymi grupami

Laureat: Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wyróżniony został nagrodą za pozytywną energię za wyróżniające się dokonania w zakresie proaktywnego zachęcania paraolimpijczyków do udziału w zawodach sportowych, zapewniania nadziei osobom z ograniczoną sprawnością oraz zmiany zakorzenionego podejścia społeczeństwa do tej grupy. Komitetowi udało się z powodzeniem promować harmonię między zróżnicowanymi grupami i szerzyć pozytywną energię na całym świecie.

"W imieniu rady zarządców i jury nagrody z całego serca gratuluję trójce laureatów, którzy są najlepsi w swoich kategoriach. Chcielibyśmy podziękować laureatom za ich wkład w społeczeństwo i wyrażamy szczerą nadzieję, że dalej będą prowadzić swoją działalność i odgrywać znaczącą rolę w kształtowaniu cywilizacji światowej, przynosząc korzyści jeszcze większej liczbie osób" - skomentował dr Lui Che Woo, założyciel i przewodniczący Rady Zarządców (rady nagrody LUI Che Woo).

"Otrzymanie nagrody LUI Che Woo jest niesamowitym wyróżnieniem. Nagroda jest wyrazem uznania mojego wkładu, pracy mojego zespołu i, co najważniejsze, naszej ojczyzny za zasady, kroki i działania oraz w szczególności postępy na tym polu. Wyróżnienie z pewnością potwierdza wartość naszej pracy, zachęca nas do dalszych wysiłków i motywuje do osiągania jeszcze lepszych rezultatów w przyszłości" - skomentował Xie Zhenhua.

"Wieści o otrzymaniu przez nas nagrody LUI Che Woo były wielką niespodzianką. To, co wyróżnia nagrodę w zakresie poprawy dobrobytu LUI Che Woo to jej elastyczność i możliwość skierowania uwagi tam, gdzie jest ona najpotrzebniejsza. Dzięki temu możemy zajmować się takimi kwestiami, które według nas są najpilniejsze i najskuteczniejsze jeżeli chodzi o podnoszenie standardu życia najbiedniejszych kobiet i mężczyzn na świecie" - dodał Chris Jochnick, prezes i główny dyrektor wykonawczy organizacji Landesa.

"Fantastyczne wieści! Otrzymanie przez nas nagrody za pozytywną energię i zdobycie wyróżnienia w tak elitarnym konkursie od wybitnego grona jury prowadzonego przez samego Lui jest niesamowite. Jury jest przekonane, że przewodzi nam duch paraolimpijski, a drugą nazwą ducha olimpijskiego jest właśnie pozytywna energia. Bardzo cieszymy się z tego, że dwie grupy ludzi z pomysłami i podejmujących działania łączą się w jednym miejscu. Jest to dla nas wielki zaszczyt" - skomentował prezes Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego sir Philip Craven.

"Trzypoziomowa struktura nagrody gwarantuje, że wszyscy laureaci zostali skrupulatnie ocenieni pod względem wartości działań i wkładu w każdej kategorii oraz że faktycznie zasługują na to wyróżnienie. Mamy nadzieję, że laureaci uznają nagrodę za zachętę do dalszej pracy" - skomentował profesor Lawrence J. Lau, przewodniczący komisji rekomendującej kandydatów do nagrody.

Nagroda LUI Che Woo jest międzynarodowym, innowacyjnym wyróżnieniem multi-sektorowym, które rozwija się wraz z postępem czasu. W celu dostosowania się do ciągle ewoluujących globalnych potrzeb i wyzwań każdego roku w kategoriach nagrody wyznaczane są specjalne obszary zainteresowania.

Specjalne obszary zainteresowania na rok 2018 nagrody to:

Kategoria nagrody
Specjalny obszar zainteresowania na rok 2018
Nagroda za zrównoważony rozwój
Rozwój odnawialnych źródeł energii
Nagroda w zakresie poprawy dobrobytu
Ograniczenie konsekwencji katastrof naturalnych
Nagroda za pozytywną energię
Eliminacja analfabetyzmu
Nominacje do konkursu odbywają się poprzez zaproszenia. Komitet nagrody LUI Che Woo rozsyła zaproszenia do ponad 1000 rektorów uniwersytetów, instytucji naukowych i organizacji zawodowych, którzy nominują kandydatów. Nominacje przyjmowane są niezależnie od rasy, religii i obywatelstwa osób fizycznych oraz siedziby organizacji.

Więcej na temat nagrody LUI Che Woo można znaleźć na stronie www.luiprize.org.

Zapytania medialne należy kierować do pracowników Ruder Finn Asia:

Wideo - http://www.youtube.com/watch?v=Em3UQil2dbM

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/547529/LUI_Che_Woo_Prize.jpg

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/547530/LUI_Che_Woo.jpg

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/547531/Lawrence_Lau.jpg

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/547532/LUI_Che_Woo_Prize.jpg

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/547533/LUI_Che_Woo_Prize_2017.jpg

Źródło: LUI Che Woo Prize Limited

KONTAKT:

Carmen Lee

tel. +852-2201-6435

e-mail: leec@ruderfinnasia.com

-

Jasper Yee

tel. +852-2201-6434

e-mail: yeej@ruderfinnasia.com

 

PR Newswire, Źródło artykułu: PR Newswire
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola