Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezydenci Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka podjęli wspólne stanowisko

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Wczoraj ( wtorek, 4 marca ) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie prezydentów Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka poświęcone współpracy Bydgoszczy i Torunia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Samorządowcy podjęli stanowisko w tej sprawie.

 

W ocenie prezydentów, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to nie tylko narzędzie realizacji polityki terytorialnej, ale przede wszystkim nowy sposób współpracy samorządów. Prezydenci Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka wyrazili głębokie zaniepokojenie dotychczasowym brakiem porozumienia o współpracy Bydgoszczy i Torunia w ramach ZIT. Samorządowcy uważają, że na braku porozumienia Bydgoszczy z Toruniem nie powinni stracić mieszkańcy pozostałych miast województwa, wręcz przeciwnie. Ich zdaniem, w takiej sytuacji marszałek województwa kujawsko-pomorskiego powinien rozważyć ograniczenie wsparcia o 153 mln euro dla tych dwóch miast w okresie programowania do 2020 r. Nie powinna być stworzona sytuacja, że ten kto ma przyznane środki centralne, wskutek braku porozumienia nie potrafi tych pieniędzy wykorzystać, a sięga do puli wojewódzkiej kosztem pozostałych mieszkańców naszego regionu. Prezydenci nie zgadzają się na takie rozwiązanie. Włodarze Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka nie chcą, aby marszałek województwa, kosztem innych samorządów, dofinansowywał inwestycje realizowane przez samorząd bydgoski i samorząd toruński, które powinny być zrealizowane z puli centralnej. Brak porozumienia w sprawie Metropolii uniemożliwi również korzystanie beneficjentom tego projektu z innych ogólnokrajowych projektów unijnych gdzie jednym z warunków tych projektów ( np. POIŚ) jest realizacja strategii metropolitarnej. Straty finansowe naszego województwa mogą być znacznie większe niż 153 mln euro. Pełną treść stanowiska prezydentów Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka publikujemy poniżej. Galeria zdjęć ze spotkania jest zamieszczona pod adresem: http://www.wloclawek.pl/zdjecia/?kat=770

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola