Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ulica Bauera, Zielony Rynek, plac Wolności. W tych miejscach najczęściej parkujemy

Data publikacji: 2014-01-27, Data modyfikacji: 2014-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 5 lat we Włocławku funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Jej obszar jest ograniczony  ulicami: Wojska Polskiego, placem Kopernika, Tumską, Łęgską, Związków Zawodowych, Stodólną, Świętego Antoniego, aleją Chopina, Starodębską i Stefana Okrzei. Obecnie strefę obsługuje Projekt Parking z Poznania.

 

Zewnętrzne firmy, których zadaniem jest dostarczenie, obsługa parkomatów oraz kontrola na terenie strefy pojawiły się we Włocławku w 2009 roku. Od tego czasu wpływy z tytułu parkowania w strefie znacznie przekraczają sumy, jakie wpływały do MZD, kiedy strefa funkcjonowała na zasadzie pobierania opłat przez kontrolerów. W 2008 roku, kiedy opłaty pobierali kontrolerzy  wpływy ze strefy wyniosły  0,24 mln zł. W 2009 roku obsługą strefy zajęła się zewnętrzna firma zarządzająca. Wówczas wpływy do budżetu Miejskiego Zarządu Dróg wyniosły 1,62 mln zł. W 2010 - 1,60 mln zł, w 2011 -  1,92 mln zł, w 2012 - 1,97 mln zł. W minionym roku strefa przyniosła 2,34 mln zł dochodu.  Najwięcej opłat jest wnoszonych do parkometrów przy ul. Bauera, Zielony Rynek, plac Wolności. Informacja jest opublikowana pod adresem: http://www.mzdwloclawek.pl/index.php?p=aktualnosc&id=494

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola