Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znamy już zwycięzców drugiej edycji miejskiej zabawy foto CO TO ZA MIEJSCE?

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Przypomnijmy, że do 9 lutego mieszkańcy przesyłali do ratusza odpowiedzi na pytanie, gdzie zrobione zostało archiwalne zdjęcie Włocławka, udostępnione przez stronę Dawny Włocławek. W drodze losowania, nagrody w postaci fajansowych zestawów śniadaniowych, zostały przyznane: Marianowi Kieniarskiemu, Katarzynie Morawskiej oraz Magdzie Czarnej.

 

Okazało się, że zdjęcie z motorem, stanowiło nie lada wyzwanie dla uczestników. Ok. 60 % nadsyłanych odpowiedzi było niepoprawnych. Mieszkańcy wskazywali m.in. budynek Starostwa Powiatowego, ul. 3 Maja, Wojska Polskiego czy Okrzei. Prawidłowa odpowiedź to pl. Wolności przy skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Ponadto, mieszkańcy mogli przesłać do Urzędu Miasta fotografię, prezentującą dane miejsce współcześnie. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, ratusz nagrodził przewodnikami po Włocławku, prace: Elżbiety Durniat, Jarosława Makowskiego i Mariusza Koszytkowskiego, które można obejrzeć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.706220522751895.1073742121.212959868744632&type=1. Wszystkim zainteresowanym historią naszego miasta, polecamy specjalny filmik, podsumowujący drugą edycję miejskiej zabawy foto CO TO ZA MIEJSCE? Dzięki niemu można się przenieść w czasie i zobaczyć jak dawniej wyglądał nie tylko pl. Wolności, ale np. ul. Brzeska czy Kościuszki: http://www.youtube.com/watch?v=gWOlW6lrDE8&feature=c4-overview&list=UUO7sR6H2JEi3lrMB4_DRPbg

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola