Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Różę wiatrów” można podziwiać na włocławskich Bulwarach. Znamy już zwycięzcę zabawy GDZIE TO JEST?

Data publikacji: 2014-02-18, Data modyfikacji: 2014-02-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W czasie ferii ratusz zaprosił mieszkańców do udziału w zabawie, w której zadaniem było rozpoznanie, gdzie we Włocławku można znaleźć kierunkowskaz zwany „różą wiatrów”. Pokazuje on ile kilometrów dzieli nas np. od Grudziądza, Płocka czy Krakowa. Zadanie nie okazało się trudne – mieszkańcy chętnie odwiedzają Bulwary, więc nie mieli kłopotów z odpowiedzią. Szczęście w losowaniu miała Jagoda Tyrka, do której trafi miejski kalendarz.

 

 Przypomnijmy, że karty kalendarza na 2014 rok prezentują uroki nadwiślańskiego Włocławka na fotografiach. Warto dodać, że każdy, kto lubi natomiast retro zdjęcia naszego miasta, może obejrzeć filmy, podsumowujące dwie edycje innej miejskiej zabawy pn. CO TO ZA MIEJSCE? Filmy prezentują jak wyglądało nasze miasto w latach 50 i 60-tych i jak te miejsca wyglądają obecnie. Pierwszy filmik z cyklu „Dawny i współczesny Włocławek” prezentuje m.in. ul. 3 Maja, Stary Rynek i Chopina i można go zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=D0JeyE8EbN8. Drugi ukazuje m.in. ul. Kościuszki, Zduńską i Brzeską: http://www.youtube.com/watch?v=gWOlW6lrDE8. Zachęcamy do oglądania i podziwiania Włocławka!

 

 

 

Urząd Miasta Włocławek, Źródło artykułu: www.wloclawek.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Włocławek
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola