Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W kujawsko-pomorskim więcej układów ratalnych w ZUS

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 

ZUS zawiera coraz więcej układów ratalnych z zadłużonymi przedsiębiorcami. W województwie kujawsko-pomorskim w I półroczu tego roku zostało zawartych ponad 1,5 tys. układów, na łączną kwotę przekraczającą 66,2 mln. zł. W podobnym okresie ubiegłego roku ZUS podpisał z płatnikami 1340 umów, które opiewały na kwotę ponad 63,2 mln zł.

Każdy przedsiębiorca, który ma problem z terminowym opłacaniem składek może liczyć na pomoc doradcy ds. ulg i umorzeń, który jest dostępny w każdej placówce ZUS. Przedsiębiorca może rozłożyć swój dług na raty, odroczyć termin płatności lub starać się o umorzenie zaległości. Doradca pomoże przy wyborze spłaty zadłużenia biorąc pod uwagę indywidualną sytuację klienta i jego możliwości finansowe. Poprowadzi przedsiębiorcę krok po kroku przez wszystkie formalności, pomoże przygotować i wypełnić dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku o ulgę. Dzięki udzielonej uldze przedsiębiorca będzie mógł spłacić zaległe składki w dłuższym terminie, a prowadzone wobec niego postępowanie egzekucyjne ZUS zawiesi.

Przypominamy !

Po wprowadzeniu indywidualnych numerów rachunków składkowych bieżące wpłaty są w pierwszej kolejności księgowane na najstarsze zaległości. Jeśli przedsiębiorca ma długi, a wpłata jest zbyt niska, może się okazać, że nie opłaci bieżących składek, tylko zaległe. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa do korzystania ze świadczeń z ubezpieczenia chorobowego np. z zasiłku chorobowego, macierzyńskiego. Przedsiębiorcy mogą w takiej sytuacji złożyć wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składki po terminie lub gdy nie mogą spłacić całego zadłużenia skorzystać z układu ratalnego. W zawarciu układu pomogą doradcy ds. ulg i umorzeń. Do dyspozycji klientów są również doradcy płatników składek.

Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włocławski

  Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek.

  Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola